Головна » 2015 » Жовтень » 19 » Вітаємо з перемогою!
07:40
Вітаємо з перемогою!

Напередодні свята Покрови, в найкращих козацьких традиціях, учні 6-8 класів школи змагались своєю молодечою силою та розумом, беручи участь у «Козацьких забавах».

Вперше цьогоріч для козачат шкільним клубом «Юний ерудит» (керівник Павлусь Л.М.) організовані інтелектуальні ігри: «Україна понад усе» та «Що? Де? Коли?», метою яких є активувати і поглибити знання учнів про українське козацтво й традиції часів Запорізької Січі; а також виховувати повагу до історичної спадщини рідного народу; формувати навички командної роботи.

Гра «Україна понад усе»

7 команд шестикласників зійшлися в інтелектуальній битві. Після серії завдань та чотирьох турів «Вірю-невірю», «Складалки. (Розпорядок дня козака зі слів, що починаються на букву «п»), «Продовжи прислів’я» та «Класні запитання (запитання від класного керівника)»; після бурхливих емоційних переживань невдач і успіхів визначились переможці.

І місце – розділили команди 6 Б та 6 Е класів.

ІІ місце – команда 6 А класу.

ІІІ місце – команда 6 В класу.


 

«Що?Де?Коли?»


 

10 командам учнів 7-8 класів потрібно було за 1 хвилину дати відповідь на надскладні запитання з мови та літератури, історії, географії України.

Ось, наприклад:

  • Уся навчальна програма в Києво-Могилянській академії називалася «сім вільних наук». Вона поділялася на дві частини:початкову(тривіум) і повну (квадріум). Під час тривіума студенти вивчали граматику, риторику(мистецтво ведення дискусії) та піїтику (література та мистецтво складання віршів). А квадрі ум включав математику, астрономію, філософію та…..

Який четвертий предмет вивчали студенти?


 

Вчителі можуть пишатися – учні дали правильну відповідь!

Після 20 запитань переможцями стали:

І місце – команда 7 Д класу

ІІ місце – команда 7 В класу

ІІІ місце – команда 7 А класу

ІV місце – команда 7 Г класу

V місце – команда 7 Б класу


 

І місце – команда 8 А класу

ІІ місце – команда 8 Г класу

ІІІ місце – команда 8 Б класу

ІV місце – команда 8 Д класу

V місце – команда 8 В класу


 

Як відомо козаки в процесі повсякденної діяльності відпрацьовували інтелектуальні та психофізичні якості, які були присутні козакам - лицарям. Розвинутий інтелект дозволяв удосконалювати прийоми ведення бою враховуючи ті чи інші тактичні або оперативні прийоми.

Тільки досить розвинутий інтелект козака дозволяв вірно орієнтуватися в складних навігаційних умовах, мати найкращі навички володіння зброєю, а в результаті - не тільки виживати, а й перемагати найсильніших супротивників.

Сподіваємось, знання та навички здобуті на інтелектуальних іграх обов’язково стануть в нагоді нашим шкільним козачатам.

 

 

Категорія: Шкільна хроніка | Переглядів: 387 | Додав: Leonid