Головна » 2013 » Листопад » 7 » Відео-викладання зазирає у майбутнє
03:20
Відео-викладання зазирає у майбутнє

Уявіть якби школа зовсім змінилась. Якби вся система навчання перевернулась догори дриґом? Так і справді може статися завдяки іншому підходу до викладання. Цього тижня поглянемо на нову інтерактивну платформу для навчання вдома та у школі. Приєднуйтесь до нас у програмі "Світ навчання”.

Вчитель у комп‘ютері

Вже давно вчителі шукають спосіб змінити систему роботи в класі, розмірковують як скористатися сучасними технологіями. Йдеться про зміну ролі вчителя: як зробити так, щоб його робота припинила бути "театром одного актора”, а стала своєрідним дороговказом на шляху дітей до знань. Нова система пропонує вивчати нову інформацію вдома, а закріплювати її вже у класі з вчителем, замість того, щоб виконувати домашні вправи після роз‘яснень в класі.

Салман Хан – один зі світових лідерів відео-викладання. Його міжнародна інтернет школа khanacademy.org містить тисячі відео-уроків, щомісяця їх передивляються мільйони людей з усього світу. І все це зовсім безкоштовно. Як такі навчальні альтернативи впливають на традиційну систему освіти? Чи змінить вона роль вчителів у класі?

В 2008 році Сал заснував неприбуткову організацію Академія Хана. Через рік він залишив основну роботу, аби повністю присвятити час новому покликанню: створенню безкоштовних і доступних в усьому світі уроків. Сьогодні завдяки спонсорству компанії Google та Gates Foundation, Академія Хана пропонує майже 3500 онлайн відео-уроків з математики, природничих наук, історії, мистецтва та ще більше 360 вправ. Щомісяця 7 мільйонів студентів передивляються уроки, дві третини з них живуть у Північній Америці, решта – з усього світу. Основна мета такого викладання – скористатися технологіями, аби переглянути систему навчання.

Вдома діти вивчають відео-урок, у школі засвоюють нове завдяки вправам. 15 тисяч класів в США вже використовують цей метод. Його автор сподівається, що новий підхід пошириться на весь світ.

Відео-урок замість домашнього завдання

Віртуальне навчання подібне до методу Салмана Хана надихнуло вчителів переорієнтувати методологію на індивідуальні потреби учнів. Ми вирушили до Норвегії та поспілкувалися з вчителем та учнями про їхній особистий досвід у навчанні по-новому.

Завдяки відео-урокам Анне Катріне Ґотаас з математики в школі в містечку Сандвіка на околицях Осло багато учнів полюбили математику. Їм пощастило випробувати інноваційний метод вивчення предмету. За цю новинку їхня викладачка навіть отримала міжнародні відзнаки. Анне Катаріне повністю змінила методологію викладання у класі. Додому вона задає дітям одну-дві легких вправи, складніші завдання залишаються для роботи в школі, їх вона пояснює індивідуально.

У такий спосіб знання вчителя під час уроку використовуються найбільш оптимально. Завдяки інтерактивній платформі Анне Катріне може спілкуватися з учнями. Так вона може перевірити домашнє завдання, перечитати відгуки на уроки та запитання від учнів. Щоб допомогти обдарованим учням та доповнити власні методики Анне Катріне використовує відео-уроки інших викладачів. Новий підхід має безліч переваг, вважає викладачка.

Copyright © 2013 euronews

Категорія: Адміністратор сайту | Переглядів: 166 | Додав: Leonid