Головна » 2016 » Січень » 22 » В чому полягає робота практичного психолога в школі та які її особливості?
11:09
В чому полягає робота практичного психолога в школі та які її особливості?

ХТО Є ХТО

Вже давно не є дивиною те, що в школах працюють ПРАКТИЧНІ ПСИХОЛОГИ.  Але деякі учні та батьки про це навіть і не знають. А більшість тих, хто знають, все одно до них не ходять, навіть якщо і мають певні проблеми. То навіщо ж тоді все таки потрібні психологи в школі?

В деяких учнів ставлення дітей до психологів дуже дивне. Так, якщо однокласник відвідує психолога, то його починають вважати ненормальним, божевільним, дражнити психом. А ще часто психолога називають психіатром. Діти недостатньо обізнані у тому, чим займаються психологи, тому і видумують різноманітні міфи.

В чому полягає робота практичного психолога в школі та які її особливості?

Психолог – не лікар. На відміну від педіатрів, психіатрів  вони не займаються лікуванням дітей. Вони існують в основному для того, щоб вислухати проблему, дати пораду. Чи помічали ви, що коли комусь викажеш свої тривоги, то одразу й легше стає на душі. Для деяких роль “жилетки”, у яку можна виплакатись, виконують друзі чи батьки. Але ж бувають такі ситуації, що соромно або незручно розповісти мамі, а подруга діяльної поради не дасть, адже сама не має життєвого досвіду. В таких випадках допомагає психолог. Він у жодному разі не має права розголошувати інформацію, яку розповів учень. Лише у крайньому випадку може поговорити з батьками.

Також шкільні психологи багато проводять різних досліджень. Крім цього, в деяких школах вони ведуть факультативи з психології . Досить багато дітей у нашій школі цікавить дослідження  своїх індивідуальних особливостей (темпераменту, характеру, самооцінки, схильностей до певного виду професій, тощо). Це дозволяє їм краще розібратися у своїх проблемах та знайти шляхи їх вирішення.

 

Чи часто зараз учні звертаються за психологічною допомогою?

Значна частина учнів нашої школи знає, хто такий психолог і яким незамінним він може стати у вирішенні їхніх особистих проблем. Кожного дня один чи два учні, інколи батьки, приходять поділитись своїми тривогами, - це вважається нормальним.

Послуги практичного психолога в школі надаються безкоштовно, при тому, що за прийом приватного психолога доведеться заплатити чималі кошти. 

Які проблеми зараз найбільше турбують дітей та підлітків?

В основному це ситуації, ситуації пов’язані з проблемами у сім’ї та стосунками з однолітками. Конфлікти, непорозуміння - різне у житті буває. Але ті, хто звертався по допомогу, обов’язково знаходили вихід із складного положення. А часто навіть буває, що після візиту до психолога проблема вже не здавалась такою страшною, адже просто розповівши її, дитина починала краще розбиратись у ситуації та переставала переживати.

 

В яких випадках треба, не боячись, йти просити допомоги у психолога?

Не зважай, якщо відчуваєш, що починаєш заплутуватись у ситуації. Лише людина, яка об’єктивно зможе оцінити твоє положення, допоможе тобі розібратися. Не потрібно виношувати проблему в собі, це ні до чого хорошого зазвичай не призводить. Це лише може спричинити душевну травму та виникнення комплексів. А кому таке потрібно?

Сподіваюсь, що  ті діти та дорослі, які її прочитали цю статтю , будуть з більшою повагою ставитись до психологів, та з розумінням підходити до проблем дітей, що їх відвідують.

 

Павлусь Л. М.  (практичний психолог)

Категорія: Психолог | Переглядів: 773 | Додав: Leonid