Головна » 2015 » Листопад » 13 » Толерантність
11:25
Толерантність

«Безумством є переконання,

що всі люди мають однаково

думати про певні предмети»

Вольтер

 

Толерантність – повага і визнання рівності, відмову від домінування та примусу, визнання права інших на власні думки та погляди. Отже, толерантність перш за все має на меті прийняття інших такими, якими вони є. Толерантність - це єдність у різноманітті.

Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Цей день нагадує усім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування – це явища, яким не має бути місця у житті людей.

Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.

"Нетерпимі часто платять дорого за те, що терплячим дістається безкоштовно", - говорять французи.

"Якщо у трьох одна мета, вони землю перетворять на золото, якщо ж мета різна, вони золото перетворять на порох", - говорять услід китайці.

"За терпіння дасть Бог спасіння", - вважають українці.

Араби запевняють: "Мир існує для людини - людина для миру". "Сварка до добра не доведе, усяка сварка гарна мировою", - підтримують їх росіяни.

Індійці запевняють: "У людини, яка живе заради інших, навіть коротке життя буде сповнене щастям".

Індонезійці впевнені: "Любов людини до людини - це повноводне і прозоре джерело, води якого очищують усе, чого торкаються".

Ці прислів'я створені в різні часи, різними народами, які належать до різних світів, культур, релігій, але усі вони закликають до згоди, до терпіння, до миру.

Зазирніть в очі людині: якого б кольору, величини, розрізу не були ці очі, - вони випромінюють добро. Усі люди народжуються різними, але в кожному неодмінно закладено щось хороше.

Людина не народжується фашистом, нацистом, ксенофобом чи вбивцею, усе це їй нав'яжуть потім і, мабуть, далеко не в толерантному середовищі.

Агресивність, конфронтація, відчуженість мають поступитися місцем толерантному ставленню людей одне до одного, взаєморозумінню і довірі

 

Як навчитися толерантності?

• Не забувати, що всі ми різні, але рівні.

• Не треба поспішати гніватись на людей або засуджувати їх, треба спробувати зрозуміти людину, розібратись у конкретному випадку.

• Треба поважати почуття людей, не ображати їх.

• Хотіти взаємодіяти з іншими людьми, не підганяючи їх до своїх уявлень.

 

Категорія: Психолог | Переглядів: 224 | Додав: Leonid