Головна » 2014 » Листопад » 3 » Осінні канікули на Поділлі або «Мандрівка з Осені в Зиму»…
18:25
Осінні канікули на Поділлі або «Мандрівка з Осені в Зиму»…

На осінніх канікулах учні 7-А, 7-Б, 7-Д і 9-В класів, разом з класними керівниками Осовською Л.В., Карпою О.М., Мудрою Г.В. та шофером п.Михайлом (дуууже цікава особистість), здійснили автобусну мандрівку в засніжені міста Кам’янець - Подільський і Хотин. Екскурсія тривала 2 дні. Ночували в хотинському готелі, що стало найбільшою (на думку класних керівників) подією для учнів нашої школи.

Екскурсія містом Кам’янець – Подільський розпочалася о 14.00 і тривала до сутінок. Погода була морозна, але сонячна. Кам’янець – Подільський - фантастичне місто, яке належить до найгарніших у світі завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич та величезної концентрації архітектурних пам’яток. Кам’янець визнаний одним з чудес України і є третім за кількістю пам’яток. Ми побачили: стару фортецю ХІІІ-ХVІІІ ст. (з баштою Кармелюка – подільського Робін Гуда, підземною в’язницею та «будиночком невідомого архітектора»), кафедральний костел Петра і Павла (XVI ст.) поруч з яким знаходиться мінарет (сліди турецького панування) зі скульптурою Богоматері та Тріумфальна арка, побудована на честь останнього короля Польщі Станіслава Августа (під цією аркою кожен з нас загадав своє потаємне бажання) , найстарішу ратушу в Україні (XV ст.); прогулялися  вулицями старого міста…

Заночувавши в готелі, поснідавши млинцями з сиром і яблуками, наша екскурсійна група відправилася в м.Хотин. Улюблена туристами і кінематографістами неприступна Хотинська фортеця (ХІІІ-ХХ ст.), досі вражає високими 40-метровими стінами, 65 метровою криницею та чудовою панорамою Дністра. Фортеця відігравала важливу роль в житті багатьох творців історії. Учні мали змогу побігати стародавніми мурами, по фотографуватися, пограти сніжками та придбати сувеніри…

Після відвідин історичної пам’ятки ми відправилися подорожувати підземеллями Кришталевої печери в с.Кривче. Серед усіх печер Тернопільщини вона числиться не лише в списках найефектніших за красою, а й самих древніх. Вчені припускають, що вік печери Кришталева становить не менше 20 мільйонів років. Своє звучну назву печера отримала в зв’язку з тим, що її внутрішні стіни густо усіяні незвичайними по красі і широті колірних відтінків кристалами гіпсу. Наші учні пройшли біля 3-х кілометрів підземельними ходами, побували в коридорі «Чудес», «Дикий», у залах «Печера»(розміром з двоповерховий будинок), «Зологічний»(де побачили орла, дельфіна, орла, лисицю, слоненя…) та «Комин».

Запам’яталися «зуби дракона», «хребет велетенського крокодила» , маленькі летючі миші та «казкова жар-птиця»… Наш екскурсовод п.Олена цікаво розповіла про історію виникнення печери та легенду про красуню-Наталочку, яка потрапила у полон до господаря печери і стала його дружиною. Ми були раді, коли цілі і неушкоджені вибралися з печери))).

Поїздка назад, на Львівщину – була поверненням із Королівства Зими в Царство Осені…

Категорія: Виховання | Переглядів: 245 | Додав: Leonid