Головна » 2017 » Квітень » 25 » Інформаційний екскурс сторінками історії України «Пам’ятати, щоб не повторити», приурочений 70-й річниці операції «Вісла»
13:19
Інформаційний екскурс сторінками історії України «Пам’ятати, щоб не повторити», приурочений 70-й річниці операції «Вісла»

Барандій К. С.

Однією із болючих тем в історії України є велика депортація українського населення з території Польщі під назвою операція „Вісла”.

28 квітня 1947 року почалася операція польського комуністичного режиму проти етнічних українців. Операція „Вісла” полягала в насильницькій депортації українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини.

У нашій школі, 25 квітня 2017 року, для старшокласників було проведено інформаційний екскурс сторінками історії України «Пам’ятати, щоб не повторити», в ході якого учні дізналися зі слів педагога-організатора Барандій К. С., про велику депортацію українського населення з території Польщі, під назвою операція «Вісла». Метою якого було розкрити зміст процесу депортацій українців з етнічних земель в 1947 році та сприяти формуванню в учнів уміння аналізувати історичний матеріал, висловлювати свою точку зору з даного питання. Детальніше про етапи проведення операції «Вісла» заздалегідь підготували повідомлення учениці 10-В класу Гіра Марія та Худик Софія

Тема депортації безпосередньо стосувалася родини вчителя української мови та літератури Васильовської С.І., яка розповіла учням як відбулося переселення її дідуся та бабусі. Учнів вразила розповідь вчителя про нелегку долю близьких родичів.

Сьогодні двосторонні відносини між Україною і Польщею розвиваються в рамках тісної співпраці, проте, нам не варто забувати про цю сторінку в історії нашого народу.

 

Категорія: Виховання | Переглядів: 183 | Додав: Leonid