Головна » FAQ [ Додати питання ]

Змінне взуття і здоров’я людини – навіщо потрібне змінне взуття

Навіщо потрібна змінне взуття? Це питання хвилює багатьох батьків, у яких є діти, що навчаються у школі чи садку. Якою вона має бути і як їх правильно вибрати? І взагалі, змінка – лише дитяча прерогатива?

Відразу хочеться відзначити, що за встановленим санітарно-гігієнічним нормативам дітям не можна бути в навчальних закладах у вуличному взутті.

 

Навіщо дітям перевзуватися?

Відразу хочеться відзначити, що за встановленим санітарно-гігієнічним нормативам дітям не можна бути в навчальних закладах у вуличному взутті.

Причин цього кілька:

Додаткова пара взуття обов’язкова, якщо на вулиці стоїть дощова погода. З черевиків і кросівок з часом обсипається бруд, у результаті чого утворюється пил. Цієї пилом школярі змушені дихати на протязі всього уроку;

Підвищене потовиділення ніг в теплому приміщенні послужить причиною розвитку грибкових інфекцій і неприємного запаху;

Сидіти на протязі усього дня у вуличних черевиках шкідливо для здоров’я. Тому дуже важливо, щоб ноги дитини відпочивали в легкій і зручній змінці;

Відсутність комфорту. Школяру і самому некомфортно перебувати 5-6 годин поспіль у важких і незручних черевиках. Тому змінне взуття для школи просто необхідна;

Пил, що утворюється в результаті осипання бруду, провокує розвиток захворювань дихальних шляхів;

Тривале перебування в чоботях і черевиках призводить до викривлення стопи і розвитку плоскостопості.

 

Чим небезпечна пил?

Звичайна побутова пил багаторазово ставала предметом досліджень імунологами. Як з’ясувалося, алергії схильний кожен третій житель країни.

За невтішним прогнозам, відсоток людей, що знаходяться в групі ризику, весь час збільшується. Наприклад, бронхіальною астмою хворі 13% жителів країни, в той час як у країнах Європи ця цифра не перевищує 5%.

Дослідження проводилися за допомогою спектрального аналізу і біохімічних методів обстежень.

І з’ясувалося, що у зразках пилу містяться пилові кліщі, пліснявий грибок, збудники гангрени.

Імунологи підрахували, що за 24 години людина вдихає близько двох ложок пилу.

І чим дрібніше буде пил, тим більше вона проникне в органи дихання. Крупинки пилу можуть пошкодити стінки альвеол, в яких відбувається газообмін. В результаті таких змін, у людини може порушитися імунний бар’єр. А це призведе до виникнення алергії або ж інфекції.

Тому захворіти від побутової пилу дійсно можна. І щоб уберегти здоров’я людини, особливо дітей, варто прислухатися до рекомендацій фахівців.

 

Додав: Паславська Наталія