Головна » 2016 » Березень » 2 » “В Америці не списують або життя в American High School”
11:49
“В Америці не списують або життя в American High School”

 

Тетяна Павлусь, учениця 11 класу нашої школи

“В Америці не списують або життя в American High School”

“Hi!” – як кажуть кожного дня американці. Цього року я стала фіналістом FLEX – програми обміну майбутніми лідерами, за умовами якої переможці отримують шанс поїхати в США на один академічний рік.

Навчання в старшій школі в Сполучених Штатах оповите вуаллю, зітканою з вигадок та уявлень. Тому сьогодні я, опираючись на власний досвід, буду руйнувати міфи та підтверджувати реальні факти про American High School.

“А в Америці (закордоном) не списують!”

Списують всюди! В тому числі й в штатах, просто відношення до цієї справи інше. Більшість дітей в американській школі вважають списування чимось принизливим та «нижчим їх гідності», проте, все ж, 35 відсотків учнів продовжують «втіхаря переписувати» з шпаргалок (ну треба ж якось отримати хорошу оцінку).

“Американці тупі”

«Хто шукає, той знайде» - фраза, яка ідеально описує всі розумові здібності американців. Тут, в моїй школі, я зустріла і розумних і не дуже ерудованих дітей. Є багато учнів, з якими ти довго можеш дискутувати на проблеми безробіття чи глобального потепління. Але, на жаль , більшість дітей намагаються знайти Європу в Китаї ( випадок, який трапився в мене на уроці історії). Проблема американців не в тому що вони не знають, а в тому, що вони не хочуть знати! (інколи, таке трапляється і з українськими школярами☺)

З іншого боку, переважно всі діти з якими я знайома, емоційно дуже дорослі. В 16 років ти можеш мати машину. Відповідно тобі потрібен буде бензин і гроші. Тому багато хто починає працювати і розуміти: хочеш щось мати – потрібні гроші – йди на роботу. Таким чином, учні самі забезпечують себе кишеньковими грішми.

“Та правильно, вони можуть вибирати предмети, а ми мусимо всі 23 вчити!”

Так, це правда, що в США ти можеш вибрати предмети, які хочеш вчити. Проте не все так просто і казково. Існує низка «правил» і, якщо ти хочеш вдало поступити в коледж або інститут, ти ПОВИНЕН:

 • протягом 3-ох років вивчати одну іноземну мову або протягом 4-ох років дві іноземні мови по 2 роки кожна.;

 • протягом 2-ох років вивчати алгебру і протягом наступних 2-ох років геометрію. Або почати з 1 рівня алгебри чи геометрії і кожного року підвищувати рівень до вищої математики;

 • обирати обов’язкову англійську мову або літературу кожного року і одну соціальну науку ( мова, історія, соціологія, економіка, психологія і так далі) і одну точну науку (хімія, біологія, фізика, статистика, бізнес);

 • починаючи з 10 класу, ти повинен обрати хоча б 2 предмети рівня АР (складний рівень, рахується як предмет 1 курсу коледжу) або honor рівень ( підвищений рівень складності).

 • за 4 роки навчання в школі учень повинен набрати певну кількість балів ( не оцінок ) з кожного виду предметів, залежно від диплому, з яким ти хочеш випускатись. Існує 3 види дипломів : простий, підвищеної складності і складний.

Усе це лише дуже - дуже загально. Існує ще багато різних «повинен». На мою думку , це дуже заплутана система, але це чудово, що ти маєш вибір. Наприклад, в 11 класі ти повинен обрати предмет «англійська», але він має дуже багато варіацій : американська література, британська література, давня англійська література, композиція, креативне письмо, біблійна література, новелістика, наука про походження народів, традицій, культур, мов,тощо.

 • “Мам, можна я сьогодні в школу не піду?

 • – Ну добре, спи.”

Така ситуація дуже часто трапляється в Україні, (чесно кажучи, це одне за чим я дійсно сумую), але не в США. Тут відвідування школи і виконування правил обов’язкове і строго котролюється. Не зважаючи на те, що в тебе температура, болить голова, забув зробити домашнє чи Меркурій не в тому сузір’ї що треба – ти повинен йти в школу. Звичайно, якщо це щось важливе і в тебе є довідка від лікаря, нічого не буде.

Чи можливо взагалі пропустити школу через певні важливі причини? Можливо. Наприклад, я мала пропусти день в школі через сімейну подорож. Я пішла в головний офіс, мені дали форму, яку я повинна заповнити і здати в кінці дня. В формі я повинна вказати причину відсутності та свої дані. Ііііі..... Кожен вчитель, в якого я маю урок, повинен заповнити чи дозволяє він мені пропустити його клас, дати домашнє завдання ( в 2 рази більше норми) і написати інформацію, яку я пропущу. Також мені потрібно підпис батьків, заступника директора і самого директора. Чесно кажучи – жах!

Що станеться якщо ти пропустиш школу, не заповнюючи форму.

Кожен день твоєї відсутності реєструється онлайн. Якщо в тебе 3 повних дні «прогулу» ти отримуєш покарання: залишатися після школи на 1- 2 години протягом тижня. При 5 повних навчальних днях твоєї відсутності - ти не маєш права протягом тижня відвідувати школу. Здається «ляпота», але це означає, що якщо ти береш участь в хорі, оркестрі, займаєшся спортом чи в клубі, ти пропускаєш це все теж і є можливість, що тебе виключать з команди або виженуть з клубу.

“Нащо мені та математика, я футболіст!”

Спорт в американських школах,звичайно на вищому рівні. Є багато спортивних предметів, які ти можеш обрати і є багато позаурочних секцій. В школі є басейн, студія для танців, трек, поле для гольфу,футболу (сокеру), американського футболу, тенісний корт, софтбол, боулінг та ще багато чого.

Багато хто думає, якщо ти спортсмен, то мозгів вже не треба. В США, якщо ти хочеш займатись спортом, твої оцінки мають бути вище D+( що по нашому означає приблизно 6 балів) з кожного предмету. Хочеш бути в команді – вчися. Якщо в тебе хоча б одна F (2 бали) – ти можеш назавжди попрощатись зі спортом.

 

Цікаві факти:

 • В США використовують відсотки замість оцінок, які переводять в буквенну систему A-F.

 • Кожна дитина має свій персональний локер (шафку), з якою може робити все, що завгодно.

 • Діти не вчаться в одному класі. Інший предмет – інший клас.

 • Перерви тривають 5 хвилин.

 • Для їжі, ланчу, відведено спеціальний період( урок).

 • В школі стоять автомати зі снеками.

 • Зі школи дітей забирають жовті автобуси.

 • Багато хто їздить машиною, тому існує учнівська парковка.

 • В High School навчаються з 9 по 12 клас.

 • На уроках ти вільний робити що завгодно до тих пір, поки це відповідає правилам школи і не заважає іншим.

 

 

 

Тетяна Павлусь

 

Категорія: Тетяна Павлусь | Переглядів: 439 | Додав: Leonid | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]