Головна » 2014 » Червень » 28 » КПІ (Богдан Дукаль)
16:23
КПІ (Богдан Дукаль)

 

Честь, Друзі! Перш за все хочеться привітати цьогорічних випускників зі свого роду «дембелем». Мені самому довелось пройти шлях від «школоло» до випускника, а після того – студента. Тому добре знаю, як Ви зараз почуваєтесь. Ох, вже це ЗНО… Та це ще нічого. На черзі у вас ще краща штука – вступна кампанія. Ох і веселощі Вас чекають… Раджу запастись валеріанкою і снодійним;-) Жартую, нічого надзвичайного в цьому нема, тому – не трухайте. Ну, хоча б до третьої хвилі.

Ну добре, не буду нагнітати і без того «вибухову» ситуацію. Але, щоб продовжити, Вам потрібно розслабитись і прийняти все як є. Що ж, продовжимо… Користуючись Вашою увагою, хочу трохи розповісти про життя і навчання в Києві. Зокрема, моя розповідь торкнеться одного з найпрестижніших в Україні ВУЗів – Київського Політехнічного інституту. Як кажуть в народі: «кожен кулик своє болото хвалить».

«Наступна станція – «Політехнічна»», - такими словами розпочинається навчальний день у тих КПІшників, які проживають далеко від універу. Я особисто такого зранку не чую. Тому, що проживаю у гуртожитку на території студмістечка «Політеху». Дуже крута річ, Друзі: всі навчальні корпуси, гуртожитки та інші «стратегічні» об’єкти знаходяться в безпосередній близькості один до одного(з одного кінця кампусу в інший можна пішки пройтись за 20-30 хв). Погодьтесь – круто. Особливо для тих «сонь», які так полюбляють спати якомога довше. Коротко кажучи, студмістечко – це такий собі Новояворівськ, щоправда зі своїми характерними особливостями. До слова, про студмістечко… До послуг студентів на території кампусу розташовано: 7 інститутів, 18 факультетів, спорткомплекс, поліклініка, відділок міліції, маса спортивних майданчиків для різних видів «фізухи», а також, що дуже важливо – науково-технічна бібліотека, яка є однією з найбільших в Україні.

Також, для культурного відпочинку у Вашому розпорядженні є значного розміру парк, який є відомим завдяки двом речам: своїй романтичності (це не моя видумка, а загальновизнаний факт) і легендарним білочкам. Чому легендарним? А не скажу…поки не станете КПІшниками. От вступите, тоді і слухайте легенди про білочок, паровоз, танк, літак, гелікоптер і хіміків.

Ну все, досить загадковості. Ціни на проживання коливаються у межах 220-1000 грн на місяць, в залежності від гуртожитку і кількості проживаючих у кімнаті. На щастя, ми по десятеро не живемо, у нас максимум – четвірка. Як на столицю – досить доступні ціни. Що ж до цін у глобальному плані, то вони тут, звісно ж, вищі, ніж, скажімо в умовних «Барвінку» чи «Рукавичці», але все ж не надто «кусаються». Інколи здається, що тут є тільки дві проблеми:

  • ціни за проїзд, які не йдуть у порівняння з Львівськими;
  • відсутність «McDonalds», що у декого може викликати приступ істерики, але не варто так переживати, адже у нас є доволі непоганий центр студентського харчування, де Вас смачно нагодують за близькими до шкільних цінами.

Гуртожитки… Тут не все однозначно. Особисто я спочатку був, м’яко кажучи, здивований. Але вдосталь нагостювавшись за два роки у «общагах» інших універів з впевненістю можу сказати – не все так погано. Думаю, Вам відомо, що гуртожитки поділяться на два типи: блочні і коридорні. Хоча, як на мене, вони відрізняються лише ціною за проживання.

Відпочивають студенти зазвичай на «Поляні». Це такий-собі сквер, де кожен займається тим, чого душа бажає. Ну, хіба що вчитись там не зовсім вийде, так як на Поляні завжди дуже людно і кожен як-то кажуть: «на своїй хвилі», тому навіть не пробуйте приходити туди з книжками. І взагалі, запам’ятайте: вчитись там, де більше трьох чоловік – імпосібл.

А тепер перейдемо до того, заради чого я і писав це все – навчання. Але тут треба все гармонійно розділити:

  • вступ: мені, з не надто видатними навчальними досягненнями вдалось вступити у першій же хвилі, не відчуваючи особливого тиску зі сторони. Чесно кажучи, аби поступити в КПІ особливого високих балів не потрібно(для переконання можете звіритись із прохідними балами на сайті нашого alma mater).

  • навчання: не варто розраховувати на «лафу». Тут таке не пройде. У КПІ, діють за лояльною схемою «ти не даєш – я не беру». Висококваліфіковані викладачі, забезпечать Вас всіма необхідними знаннями, щоб здати сесію самотужки, без «цінників». Все для Вас – лабораторії, бібліотеки, викладачі… Користуйтесь цим як слід, і все буде ОК. А взагалі – вчитись не важко.

  • інтернет: багатьох зацікавить це питання. Спеціально для студентів на території студмістечка проведено свою інтернет-мережу «КПІ-Телеком», з величезним трафіком і невисокими цінами.

  • гуртки і проекти: для урізноманітнення життя КПІшників розроблено багато різних проектів і гуртків. Мені найбільше подобається «Радіо-КПІ», яке постійно порадує то кульною піснею, то важливою інфою, або ж інтерв’юхою з якимось відомим персонажем. Що ж до гуртків, то і їх у нас вдосталь: спортивні, танцювальні, розважальні, та будь-які – все для того, щоб студентам було веселіше.

Продовжу тему розваг… Чи чули вислів «від сесії до сесії живуть студенти весело»? Так от – цілковита правда. Для тих, хто не має бажання  «протирати сідниці» у гуртожитках, неподалік є повна розважальна база на будь-який смак: зоопарк (розташований навпроти вищезгаданого «парку з білочками»), музеї, театри, кінотеатри, клуби, загалом – все, чого душа забажає. Також, на «Площі Знань» КПІ періодично відбуваються концерти відомих гуртів, фестивалі, найвідомішим з яких є RADIODAY, якого за розмахом переплюнуть хіба що «Захід» і «Казантип», але ж ми говоримо про трохи інші речі. Ось Вам наглядний приклад цього фестивалю http://www.youtube.com/watch?v=i0i_cXKoI0I («Молода Галичина» нервово курить збоку). А в тих, хто «не наївся» за навчальний період, є можливість літо провести у одному з чотирьох таборів: «Маяк» на березі Чорного моря, (с. Лазурне), «Глобус» у Карпатах, (смт. Ворохта), «Політехнік» на Київському морі, (с. Глібовка) і «Сосновий» на Дніпрі (м.Українка).

Ну, мабуть все. Розповів все що зміг. Хіба що ось ще одне відео, яке стисло продемонструє один навчальний рік в КПІ: http://www.youtube.com/watch?v=TtcMjauUhi4 . Сподіваюсь когось все це зацікавить. Якщо так – welcome. Але додам – зробіть свій вибір правильно. Гуд лак.

P.S. Сподіваюсь жоден вчитель не перевірятиме написане мною на граматичні помилки;-)

Категорія: Богдан Дукаль | Переглядів: 1752 | Додав: Leonid | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1  
Богдан - молодець!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]